2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme (Ders Seçimi) İşlemleri
Öğrenciler 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Katkı payı ve öğrenim ücretlerini yatırarak ders seçimlerini yapacaklardır.
16-20 Eylül 2019 tarihlerinde ise danışman öğretim elemanlarına derslerini onaylatıp, kayıt onay raporunu danışmanlarına imzalatacaklardır.
Katkı Payı ve Öğretim Ücretleri, herhangi bir Ziraat Bankası ATM'si veya internet şubesi aracılığıyla öğrenci numarası ile yatırılacaktır. Normal öğretim süresini okuyan örgün öğretim öğrencileri katkı payı yatırmayacaklardır. Bu öğrencilerin banka işlemleri bulunmadığından Öğrenci Bilgi Sistemi (http://ubys.comu.edu.tr) üzerinden kayıt yenileme işlemlerini yapacaklardır.
ÖNEMLİ HATIRLATMA |
21.10.2017 tarih ve 30217 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2017/10918 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın 10. Maddesinin 3. Fıkrası'na göre; "Öğrencinin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı, Devletçe karşılanır. Birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde ikinci yükseköğretim programına ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır." |
2017/10918 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın 10. Maddesinin 3. Fıkrası'nı görmek için tıklayınız... |
Ders seçimi işlemleri http://ubys.comu.edu.tr üzerinden yapılacaktır.
Sisteme giremeyen veya şifresini unutan öğrenciler ÇOMÜ TEK HESAP sayfasından şifrelerini alabilirler .
ÖĞRENCİLERİN SEÇMESİ GEREKEN DERSLER
Geleneksel El Sanatları 1. Sınıf |
|
|
Geleneksel El Sanatları 2. Sınıf |
Temel Dokumaya Hazırlık |
Temel Dokuma Teknikleri II |
||
Temel Tasarım |
Tezhip II |
||
Lif ve Boya Teknolojisi |
Dekoratif Süs Eşyası II |
||
Bilgi ve İletişim Teknolojisi |
Çini I |
||
Geleneksel Türk Desenleri I |
Minyatür II |
||
Sanat Eğitimi |
Ebru I |
||
Bilgisayar Destekli Tasarım I |
Baskı Teknikleri |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Bilgisayar Destekli Tasarım III |
||
Türk Dili I |
|
||
Yabancı Dil I (İngilizce) |
|
İşletme Yönetimi 1. Sınıf |
|
|
İşletme Yönetimi 2. Sınıf |
Genel İşletme |
Finansal Yönetim |
||
Genel Muhasebe |
Bilgisayarlı Muhasebe |
||
İktisada Giriş I |
Yönetim ve Organizasyon |
||
Temel Bilgi Teknolojileri |
Pazarlama İlkeleri |
||
Genel Hukuk Bilgisi |
Girişimcilik |
||
Matematik |
Para ve Banka |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Araştırma Yöntem ve Teknikleri I |
||
Türk Dili I |
Mesleki Yabancı Dil I |
||
Yabancı Dil I (İngilizce) |
Kamu Maliyesi |
||
Futsal (Seçmeli Ders) |
1. Sınıflar Seçmeli Derslerden 1 Tanesini Seçecektir. |
|
|
Ritim Eğitim (Seçmeli Ders) |
|
||
Masa Tenisi (Seçmeli Ders) |
|
Turizm ve Otel İşletmeciliği 1. Sınıf |
|
|
Turizm ve Otel İşletmeciliği 2. Sınıf |
Bilgi ve İletişim Teknolojisi |
Turizm Pazarlaması |
||
Genel Turizm |
Turizm Coğrafyası I |
||
İşletme Yönetimi I |
Önbüro ve Otomasyon Sistemleri |
||
Genel Muhasebe |
Tur Operatörlüğü ve Seyahat Acenteciliği |
||
Otel İşletmeciliği |
Mesleki Yabancı Dil I (İngilizce) |
||
Yiyecek İçecek Servisi I |
Barda Servis |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Gastronomi ve Türk Mutfağı |
||
Türk Dili I |
II. Mesleki Yabancı Dil I (Rusça) |
||
Yabancı Dil I (İngilizce) |
|
||
Rusça I |
|
Bankacılık ve Sigortacılık 1. Sınıf |
1. Sınıflar Seçmeli Derslerden 1 Tanesini Seçecektir.. |
|
Bankacılık ve Sigortacılık 2. Sınıf |
Bankacılığa Giriş ve Temel Bankacılık Hizmetleri |
Finansal Yönetim |
||
İktisada Giriş I |
Bireysel ve Kurumsal Bankacılık |
||
Genel Hukuk Bilgisi |
Para Teorisi |
||
Genel İşletme |
Pazarlama İlkeleri |
||
Genel Muhasebe |
Bankacılık Hukuku |
||
Matematik I |
Girişimcilik |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Araştırma Yöntem ve Teknikleri I |
||
Türk Dili I |
Yönetim ve Organizasyon |
||
Yabancı Dil I (İngilizce) |
Mesleki Yabancı Dil I |
||
Masa Tenisi (Seçmeli Ders) |
|
||
Ritim Eğitim (Seçmeli Ders) |
|
||
Dart (Seçmeli Ders) |
|
||
Futsal (Seçmeli Ders) |
|
||
Tenis (Seçmeli Ders) |
|
Spor Yönetimi 1. Sınıf |
|
|
Spor Yönetimi 2. Sınıf |
Temel Bilgi Teknolojileri |
Spor Pazarlaması |
||
Spor Bilimlerine Giriş |
Sporda Halkla İlişkiler |
||
İşletme Yönetimi |
Spor ve Medya İlişkileri |
||
Spor Ekonomisi |
Girişimcilik |
||
Hukuka Giriş ve Spor Hukuku |
Sporda İnsan Kaynaklar Yönetimi |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Serbest Zaman ve Rekreasyon Yönetimi |
||
Türk Dili I |
Spor Sosyolojisi |
||
Yabancı Dil I (İngilizce) |
Basketbol I |
||
Beden Eğitimi |
Futbol I |
||
Temel Bilgi Teknolojileri |
|
Turist Rehberliği 1. Sınıf |
|
|
Turist Rehberliği 2. Sınıf |
Rehberlik Meslek Dersi I |
Mesleki Yabancı Dil I (İngilizce) |
||
Genel Türk Tarihi ve Kültürü |
Anadolu Uygarlıkları I |
||
Sanat Tarihi |
Turizm Pazarlaması |
||
Genel Turizm |
Diksiyon ve Etkili Konuşma |
||
Seyahat Acenteciliği ve Tur Operatörlüğü |
Mitoloji ve İkonografi II |
||
Turizm Coğrafyası I |
Halk Bilimi (Folklor) |
||
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I |
Türk İslam Sanatı |
||
Türk Dili I |
Uluslararası Turizm Hareketliliği |
||
İngilizce I |
Genel Sağlık Bilgisi ve İlk Yardım |
||
II. Mesleki Yabancı Dil I (Rusça) |
II. Mesleki Yabacı Dil III (Rusça) |
ÖĞRENCİ DANIŞMANLARI LİSTESİ
PROGRAMIN ADI |
SINIFI |
GÖREVLİ PERSONEL |
Dahili Numarası |
BANKACILIK VE SİGORTACILIK |
1.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Mehmet ÖKSÜZ |
120 |
BANKACILIK VE SİGORTACILIK |
2.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Fatma SEZER |
121 |
İŞLETME YÖNETİMİ |
1.SINIF |
Öğr. Gör. Cem SABUR |
138 |
İŞLETME YÖNETİMİ |
2.SINIF |
Öğr. Gör. Ahmet İhsan ŞAMDAN |
128 |
SPOR YÖNETİMİ |
1.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Ender Ali ULUÇ |
159 |
SPOR YÖNETİMİ |
2.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Hamza ÖNER |
144 |
TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ |
1.SINIF |
Dr. Öğr. Üyesi Defne AKDENİZ |
130 |
TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ |
2.SINIF |
Öğr. Gör. Adnan ŞİMŞEK |
127 |
TURİST REHBERLİĞİ |
1.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Yasin SOYLU |
133 |
TURİST REHBERLİĞİ |
2.SINIF (ÖRGÜN-İ.Ö) |
Öğr. Gör. Güven KIRLI |
133 |
GELENEKSEL EL SANATLARI |
1.SINIF |
Öğr. Gör. Meral ORHAN |
160 |
GELENEKSEL EL SANATLARI |
2.SINIF |
Öğr. Gör. Serap AKSU |
163 |