Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Ayvacık Meslek Yüksekokulu

Ayvacık MYO'da Sigortacılık Günleri

Ayvacık MYO'da Sigortacılık Günleri Paneli

         Ayvacık Meslek Yüksekokulu Sigortacılık Günleri kapsamında 31 Ekim 2018 Çarşamba günü Yüksekokulumuz konferans salonunda sigortacılık sektörünün önemli temsilcileri tarafından “Sigorta Sözleşmesi ve Sigortanın Tarafları” ve “Türkiye’de Sigortacılık Uygulamaları” eğitimleri verildi.

        Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Mehmet Öksüz’ün yaptığı programa konuşmacı olarak Halk Sigorta Bursa Bölge Müdürü Ercüment Büyükispir, Neova Sigorta Bursa Bölge Müdürü Caner Şimşek, Neova Sigorta Bursa Bölge Satış Şefi Erol Özgen ve Önder Sigorta adına Özer Önder katıldı.

        Bankacılık ve Sigortacılık programı dışında diğer programlarda öğrenim gören Ayvacık Meslek Yüksekokulu öğrencileri de, ikinci bir ön lisans programında çift anadal yapma imkânına sahip olduklarından panele yoğun ilgi gösterdi.

        1.si düzenlenen Panelde, "Sigorta Sözleşmesi ve Sigortanın Tarafları" ve "Türkiye'de Sigortacılık Uygulamaları" eğitimlerinin yanı sıra sigortacılık mesleği de tanıtıldı. Öğrencilerin soruları ile interaktif şekilde geçen panel Öğr. Gör. Mehmet Öksüz’ün katılımcılara teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

        2. Panelin 28 Kasım 2018 tarihinde yapılması planlandı.